Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Menü

Aspirin® Plus C FORTE 800mg/480mg pezsgőtabletta 10x

Ár:
2.748 Ft
2.198 Ft
Kedvezmény: 20%
Átlagos értékelés: Nem értékelt
Egységár: 21,98 Ft/
Menny.:db

Termékleírás

Az Aspirin Plus C Forte dupla hatóanyag és magas C-vitamin* tartalmával veszi fel a harcot a megfázásos és influenzaszerű tünetekkel, mint a láz, fejfájás és a torokfájás. *Aspirin Plus C hatóanyagtartalmához képest.

Betegtájékoztató

Betegtájékoztató: Információk a beteg számára

 

Aspirin Plus C Forte 800 mg/480 mg pezsgőtabletta

 

acetilszalicilsav és aszkorbinsav

 

Mielőtt elkezdi alkalmazni ezt a gyógyszert, olvassael figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mert az Ön számára fontos információkat tartalmaz.

Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékotatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa, vagy gyógyszerészeáltal elmondottaknak megfelelően szedje.

{C}{C}{C}-           {C}Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet.

{C}{C}{C}-           {C}További információkért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez.

{C}-           {C}Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát, vagy gyógyszerészét. 

Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármely lehetséges mellékhatásra is vonatkozik.Lásd 4. pont

{C}-           {C}Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei 3 napon belül (láz esetén) vagy 3-4 napon belül (fájdalom esetén) nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.

 

A betegtájékoztató tartalma:

 

{C}1.         {C}Milyen típusú gyógyszer az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta és milyen betegségek esetén alkalmazható?

{C}2.         {C}Tudnivalók az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta alkalmazása előtt

3.       Hogyan kell alkalmazni az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát?

4.       Lehetséges mellékhatások

5.       Hogyan kell az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát tárolni?

6.       A csomagolás tartalma és egyéb információk

 

 

{C}1.          {C}Milyen típusúgyógyszer az Aspirin Plus C Fortepezsgőtablettaés milyen betegségek eseténalkalmazható?

 

Az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettatartalmaz:

{C}{C}{C}·       {C}acetilszalicilsavat, amely láz- és fájdalomcsillapító

{C}{C}{C}·       {C}aszkorbinsavat, más néven C vitamint 

 

Az Aspirin Plus C Forte a következő esetekben alkalmazható:

{C}· {C}    enyhe és középerős fájdalmak, mint például fejfájás, fogfájás és menstruációs fájdalom, tüneteinek enyhítésére

{C}{C}{C}·       {C}megfázásos és influenza-szerű tünetek esetén a fájdalom- és láz enyhítésére.

 

Az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát felnőttek és 12 évnél idősebb serdülők alkalmazhatják.

 

 

{C}2.          {C}Tudnivalók az Aspirin Plus C Fortepezsgőtablettaalkalmazása előtt

 

Ne alkalmazza az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát:

  • ha Ön allergiás

-        az acetilszalicilsavra, az aszkorbinsavra, vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére, vagy

-        más nem-szteroid gyulladáscsökkentőkre (NSAID), amely készítményeket fájdalom, láz és gyulladás kezelésére használnak.

{C}·   {C}ha ismert, hogy túl sok hízósejtje van (korábban fennálló masztocitózis). Az acetilszalicilsav súlyos túlérzékenységi reakciókat válthat ki (többek között kipirulással kísért keringés-összeomlást, alacsony vérnyomást, szapora szívverést és hányást). 

{C}·   {C}ha korábban szalicilátok vagy más hasonló készítmények asztmás rohamot váltottak ki Önnél (különös tekintettel a más nem szteroid gyulladáscsökkentőkre, fájdalom- és lázcsillapító készítményekre)

{C}·   {C}a terhesség 3. trimeszterében (ha Ön a terhessége 24. hetét betöltötte)

{C}·   {C}ha gyomor- vagy nyombél fekélye van,

{C}·   {C}ha súlyosan beszűkült máj- vagy vesefunkciója van

{C}·   {C}ha súlyos kezeletlen szívkárosodása van

{C}·   {C}ha metotrexát kezelésben részesül 15 mg/hét mennyiséget meghaladó adagban

{C}·   {C}ha szájon át alkalmazott véralvadásgátló gyógyszert (orális antikoaguláns) szed és korábban gyomor-vagy bélfekélye volt

 

Figyelmeztetések és óvintézkedések

Az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosávalvagy gyógyszerészével

 

{C}{C}{C}·      {C}ha más acetilszalicilsav tartalmú gyógyszerekkel együtt szedi a készítményt, hogy elkerülje a túladagolás veszélyét 

{C}{C}{C}·       {C}ha fejfájása van tartós, nagy dózisú fájdalomcsillapítók alkalmazása esetén. Ne emelje az adagot, inkább forduljon kezelőorvosához, vagy gyógyszerészéhez!

{C}{C}{C}·       {C}ha rendszeresen szed fájdalomcsillapítókat, különös tekintettel a kombinált fájdalomcsillapító készítményekre. Ezek használata vesekárosodáshoz és a vesefunkció csökkenéséhez vezethet. 

{C}{C}{C}·       {C}ha korábban gyomor- és nyombélfekélye, vagy gyulladásos gyomorbántalma (gasztritisz) volt.

{C}{C}{C}·       {C}ha jelenleg vérhígító, a vér alvadását gátló gyógyszereket szed (antikoagulánsok).

{C}{C}{C}·       {C}Azonnal hagyja abba az Aspirin Plus C Fortepezsgőtabletta alkalmazását és forduljon kezelőorvosához, ha Önnél gyomor- vagy bélvérzés, vagy fekély jelentkezik! Ennek tünetei a száj vérzése, véres széklet és a széklet feketés elszíneződése. 

{C}{C}{C}·       {C}ha csökkent veseműködése van, vagy szív- és keringési rendellenesség áll fenn Önnél, mint például vese-, érbetegség, szívkárosodás, jelentős műtéti vagy vérzéses esemény.

Az acetilszalicilsav szedése tovább ronthatja a vesefunkciót, egészen az akut veseelégtelenség kialakulásáig. Ne alkalmazza az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát, amennyiben súlyos vese-, vagy kezeletlen szívkárosodásban szenved! 

{C}{C}{C}·       {C}ha csökkent a májműködése.

Ne szedje az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát, ha súlyos májkárosodásban szenved!

{C}{C}{C}·       {C}ha erős menstruációs vérzése van (a menstruációs vér mennyisége és a menstruáció időtartama megnőhet).

{C}{C}{C}·       {C}ha sebészeti beavatkozások előtt áll.

Az acetilszalicilsav fokozott vérzékenységi kockázatot okoz, amely még nagyon alacsony dózisban és akár napokkal a bevételt követően is fennáll. Műtéti beavatkozás előtt beszéljen kezelőorvosával, sebészorvosával, altatóorvosával vagy fogorvosával, még akkor is, ha a beavatkozás kisebb (pl. foghúzás).

{C}{C}{C}·       {C}Az acetilszalicilsav gátolja a húgysav kiválasztását. Ez köszvényes rohamot válthat ki, ha a húgysav-kiválasztása már eleve alacsony.  

{C}{C}{C}·       {C}ha glükóz-6-foszfát dehidrogenáz (G6PD) hiányban szenved: ez egy, a vörösvértesteket érintő örökletes megbetegedés. Az acetilszalicilsavat orvosi felügyelet mellett kell alkalmazni! 

{C}{C}{C}·       {C}ha fokozott oxalát kiválasztást detektáltak vizeletében (hiperoxalúriában szenved), hajlamos kalcium-oxalát típusú vesekövek kialakulására, vagy visszatérő vesekövei vannak 

Termék értékelések

Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!

Keresés