Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Menü

Rubophen Cold filmtabletta 24x

Ár:
3.498 Ft
2.798 Ft
Kedvezmény: 20%
Átlagos értékelés: Nem értékelt
Egységár: 116,58 Ft/db
Menny.:db

Termékleírás

Betegtájékoztató: Információk a beteg számára   Rubophen Cold filmtabletta paracetamol/koffein/fenilefrin-hidroklorid   Mielőtt elkezdi szedni ezt a gyógyszert, olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mert az Ön számára fontos információkat tartalmaz. Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje.

  • Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet.
  • További információkért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez.
  • Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármely lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. Lásd 4. pont.
  • Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei 3 nap múlva múlva sem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.
  A betegtájékoztató tartalma:
  1. Milyen típusú gyógyszer a Rubophen Cold filmtabletta és milyen betegségek esetén alkalmazható?
  2. Tudnivalók a Rubophen Cold filmtabletta szedése előtt
  3. Hogyan kell alkalmazni a Rubophen Cold filmtablettát?
  4. Lehetséges mellékhatások
5        Hogyan kell a Rubophen Cold filmtablettát tárolni?
  1. A csomagolás tartalma és egyéb információk
   
  1. Milyen típusú gyógyszer a Rubophen Cold filmtabletta és milyen betegségek esetén alkalmazható?
  A Rubophen Cold filmtabletta az influenza és a megfázás több tünetének gyors és hatékony enyhítésére használható, beleértve a lázat, fejfájást, hidegrázást, az orr és az orrmelléküregek dugulását, fájdalmát, torokfájást, izom- és ízületi fájdalmakat. A gyógyszer három hatóanyag kombinációját tartalmazza. A paracetamol fájdalom- és lázcsillapító hatású, a fenilefrin szabaddá teszi az eldugult orrot és orrmelléküregeket, a koffein felgyorsítja a paracetamol fájdalomcsillapító hatását és segít a levertség és álmosság leküzdésében.   A készítmény felnőttek és 12 éves kor feletti serdülők esetében alkalmazható.  
  1. Tudnivalók a Rubophen Cold filmtabletta szedése előtt
  Ne szedje a Rubophen Cold filmtablettát:
  • ha allergiás a paracetamolra, koffeinre, fenilefrinre, vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére
  • ha a vérnyomása magas vagy súlyos szívbetegségben szenved
  • ha cukorbetegségben szenved
  • ha súlyos májbetegsége van
  • ha pajzsmirigy-túlműködése van
  • ha zárt zugú glaukómája van
  • vizelet-elakadás (vizeletretenció, vizeletürítési képesség hiánya) esetén
  • ha mellékvese-daganata van (feokromocitóma)
  • ha egyéb gyógyszeres kezelés alatt áll:
  • depresszió miatt (lásd alább az „Egyéb gyógyszerek és a Rubophen Cold filmtabletta” részt)
  • más szimpatomimetikus gyógyszerek szedése, beleértve a szájon át vagy lokálisan alkalmazott gyógyszereket (orr-, fül- és szemcseppek)
  Ha bizonytalan abban, hogy a fenti állpotok küzül bármelyik igaz Önre, forduljon kezelőorvosához.   Figyelmeztetések és óvintézkedések A Rubophen Cold filmtabletta alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével, ha
  • máj- vagy vesekárosodása van
  • ún. hemolitikus anémiában szenved
  • érzékeny az acetilszalicilsavra és/vagy egyéb nem-szteroid gyulladáscsökkentőkre
  • kezelőorvosa tájékoztatta arról, hogy vérképe alacsony granulocitaszámot mutat
  • rendszeresen fogyaszt alkoholt
  • prosztata-megnagyobbodása van
  • Raynaud szindrómában szenved (a vérkeringési problémák miatt elfehéredik, hideggé válik a bőre)
  • asztmás
  • ún. glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz enzimhiányban szenved
  • bármilyen egyéb gyógyszert szed
  A Rubophen Cold filmtabletta az orrdugulással járó láz és fájdalom kezelésére szolgál. Amennyiben Önnél a láz és fájdalom orrdugulás nélkül jelentkezik, egyetlen hatóanyagot tartalmazó készítmény alkalmazása javasolt (mint pl. kizárólag paracetamol a fájdalom és láz csillapítására, illetve az orrdugulás csökkentésére egyéb légzéskönnyítő szerek). Ne alkalmazza a Rubophen Cold filmtablettát egyéb paracetamol-tartalmú, vagy a megfázás és influenza kezelésére, vagy légzéskönnyítésre szolgáló más készítményekkel együtt anélkül, hogy beszélne kezelőorvosával. Az előírtnál nagyobb adagokban történő alkalmazása súlyos májkárosodás kialakulásának kockázatával járhat.   Gyermekek A Rubophen Cold filmtabletta 12 éven aluli gyermekek számára nem adható.   Egyéb gyógyszerek és a Rubophen Cold filmtabletta Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy a nemrégiben szedett, valamint szedni tervezett egyéb gyógyszereiről.   Ne alkalmazza a Rubophen Cold filmtablettát, ha az alábbi gyógyszereket szedi:
  • más paracetamol-tartalmú gyógyszerek
  • megfázás és influenza kezelésére szolgáló készítmények
  • orrdugulást csökkentő készítmények
  • ha depresszióellenes szereket szed vagy szedett 2 héten belül, mint pl. a monoaminooxidáz‑gátló gyógyszerek csoportjába tartozó moklobemid, vagy triciklikus antidepresszánsokat, mint pl. az amitriptilin, nortriptilin, dozulepin, imipramin, klomipramin (lásd fent a ”Ne szedje a Rubophen Cold filmtablettát” pontot)
  • szimpatomimetikus gyógyszerek (lásd fent a 2. pontot)
  Mielőtt elkezdi szedni a Rubophen Cold filmtablettát, feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét, ha a következő gyógyszereket szedi:
  • hányinger, hányás kezelésére szolgáló gyógyszerek (metoklopramid vagy domperidon)
  • kolesztiramin (vérzsírszint-csökkentő szer)
  • véralvadásgátló gyógyszerek (warfarin vagy egyéb hatóanyagok, amelyek csökkentik a K‑vitamin hatását)
  • különféle szívbetegségek kezelésére szolgáló gyógyszerek (értágítók, béta-blokkolók, digoxin)
  • epilepszia kezelésére szolgáló gyógyszerek (glutetimid, fenobarbitál, fenitoin, karbamazepin, topiramát vagy lamotrigin)
  • tuberkulózis kezelésére szolgáló gyógyszerek (rifampicin vagy izoniazid)
  • egyes antibiotikumok (flukloxacillin)
  • zidovudin (AIDS és HIV-fertőzés kezelésére)
  • migrén kezelésére szolgáló gyógyszerek (ergotamin és metilszergid)
  • acetilszalicilsav és más nem-szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszer
  • depresszió kezelésére használt gyógyszerek (monoaminooxidáz-gátlók, pl. a moklobemid, és triciklikus antidepresszánsok, pl. az amitriptilin, nortriptilin, dozulepin, imipramin, klomipramin)
  • nyugtató- és altatatószerek (barbiturátok)
  • orbáncfű (depresszió, alvászavarok kezelésére használt gyógynövény)
  • terhesség megelőzésére szájon át szedhető fogamzásgátló szer
  A Rubophen Cold filmtabletta egyidejű bevétele étellel, itallal és alkohollal A készítmény szedése alatt ne fogyasszon alkoholt. Egyidejű alkoholfogyasztás májkárosodáshoz vezethet. A Rubophen Cold filmtabletta szedése alatt kerülje a koffein-tartalmú gyógyszerek, ételek és italok egyidejű fogyasztását. A túlzott koffeinbevitel nyugtalanságot, álmatlanságot, szapora szívverést okozhat.   Terhesség és szoptatás Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével. A Rubophen Cold filmtabletta alkalmazása terhesség és szoptatás ideje alatt nem javasolt.   A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre Az arra érzékeny egyénekben a Rubophen Cold filmtabletta szédülést okozhat, így a fokozott figyelmet igénylő tevékenységek végzését hátrányosan befolyásolhatja. Ebben az esetben a ne vezessen gépjárművet és ne kezeljen gépeket!    
  1. Hogyan kell alkalmazni a Rubophen Cold filmtablettát?
  A gyógyszert mindig kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.   A Rubophen Cold filmtabletta életkor és testtömeg szerint egyénileg megállapított maximális napi adagolását a következő táblázat tartalmazza. Az ajánlott adagot ne lépje túl.  
Életkor Testtömeg Egyszeri adag Maximális napi adag Két adag bevétele között minimálisan tartandó idő
12 év feletti serdülők 33-43 kg 1 tabletta 4 tabletta 6 óra
Felnőttek és serdülők 43-65 kg 1 tabletta 6 tabletta 4 óra
>65 kg 1-2 tabletta 8 tabletta 4 óra
  Máj- vagy vesebetegségben szenvedő betegek A gyógyszer szedése előtt kérdezze meg kezelőorvosát az adagolást illetően. Az Ön egészségi állapota szerint kezelőorvosa kisebb adagot vagy 4 óránál hosszabb időt javasolhat az egyes adagok bevétele között.   Orvosi javaslat nélkül ne szedje a gyógyszert 7 napnál tovább. Ha tünetei 3 nap múlva sem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak, forduljon kezelőorvosához a további alkalmazást illetően.   Ha az előírtnál több Rubophen Cold filmtablettát vett be Azonnal orvoshoz kell fordulni túladagolás esetén, vagy ha egy gyermek a készítményt véletlenül elfogyasztotta. Még akkor is fel kell keresni az orvost, ha a beteg jól érzi magát, mivel fennáll a később bekövetkező súlyos májkárosodás veszélye.   Ha elfelejtette bevenni a Rubophen Cold filmtablettát Ha elfelejtett bevenni egy adagot, vegye be a következő adagot, amint eszébe jut. Ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására.   Ha bármilyen további kérdése van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.    
  1. Lehetséges mellékhatások
  Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.   Hagyja abba a készítmény szedését és azonnal forduljon orvoshoz, amennyiben a következő, nagyon ritka mellékhatások jelentkeznek Önnél:
  • súlyos allergiás reakció, amely megnehezíti a lélegzetvételt, szédülést, csalánkiütést okoz, és sokkot válthat ki
  • súlyos allergiás reakció, amely az arc (szemek és az ajkak), a torok duzzanatával jár és hasi görcsöket okoz (angioödéma)
  • súlyos bőrkiütések, amelyek a szájüreg, garat, orr, a nemi szervek kifekélyesedésével járhatnak, és kötőhártyagyulladást okozhatnak (a szem bevörösödik és duzzadt lesz). Ezeket a súlyos bőrreakciókat gyakran láz, fejfájás, az egész testre kiterjedő fájdalom (influenzaszerű tünetek) előzi meg. A kiütés a későbbiekben a bőr felhólyagosodását és hámlását okozhatja az egész testfelületen: toxikus epidermális nekrolízis (TEN), Stevens-Johnson tünetegyüttes (SJS), akut generalizált exantémás pusztulózis (AGEP), fix gyógyszerkiütés.
  Az alábbiakban felsorolt mellékhatásokat az előfordulási gyakoriságukkal együtt adjuk meg.   Gyakori mellékhatások (10-ből legfeljebb 1 beteget érinthet):
  • Fejfájás, szédülés, álmatlanság, idegesség, szorongás, ingerlékenység, nyugtalanság, izgatottság.
  Ritka mellékhatások (1000-ből legfeljebb 1 beteget érinthet):
  • Hányinger.
  Nagyon ritka mellékhatások (10 000-ből legfeljebb 1 beteget érinthet):
  • Vérképzőszervi rendellenességek (vérkép változása, pl. a fehérvérsejtek vagy a vérlemezkék számának csökkenése. Vérképzőszervi rendellenességre utalnak a fájdalommentes, kerek és bíborszínű foltok néha nagyobb csoportosulásban történő jelentkezése a bőrön, fogínyvérzés, orrvérzés vagy kisebb sérülésre kialakuló véraláfutások, fertőzésre való hajlam felerősödése, fáradtság, fejfájás).
  • A bőr túlérzékenységi reakciói: bőrkiütések, a bőr alatti szövetek hirtelen duzzanata.
  • Légzési nehézség, zihálás.
  • Máj- és veserendellenességek.
  • Nagyon szapora, egyenetlen szívverés, a vérnyomás emelkedése (ami valószínűleg a lelassult szívveréssel hozható összefüggésbe).
  • Hányás, hasmenés.
  Nem ismert gyakoriságú mellékhatások (a gyakoriság a rendelkezésre álló adatok alapján nem állapítható meg):
  • Szúró érzés és fájdalom a szemben, homályos látás, fényérzékenység, akut zárt zugú glaukóma (hirtelen kialakuló homályos látás, erős szem- vagy arcfájdalom, és az ún. halo jelenség kialakulása, a fényforrások körül látható fényudvar vagy visszatükröződések észlelése).
  • A szívritmus megváltozása (felgyorsult, vagy szabálytalan szívverés).
  • Májgyulladás (hasi fájdalom, étvágytalanság, hányinger vagy hányás előfordulhat), amely akut májelégtelenséghez vezethet.
  Mellékhatások bejelentése Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetőségeken keresztül. A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.    
  1. Hogyan kell a Rubophen Cold filmtablettát tárolni?
  A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!   Legfeljebb 25 oC-on tárolandó. A fénytől való védelem érdekében az eredeti csomagolásban tárolandó.   A dobozon és a buborékcsomagoláson feltüntetett lejárati idő (Felhasználható/Felh.:) után ne szedje ezt a gyógyszert. A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik.   Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.    
  1. A csomagolás tartalma és egyéb információk
  Mit tartalmaz a Rubophen Cold filmtabletta?
  • A készítmény hatóanyagai: Egy filmtabletta 500 mg paracetamolt, 25 mg koffeint és 5 mg fenilefrin-hidrokloridot tartalmaz.
  • Egyéb összetevők:
tablettamag: povidon K-25, nátrium-lauril-szulfát, mikrokristályos cellulóz, kukoricakeményítő, hidegen duzzadó kukoricakeményítő, vízmentes kolloid szilícium-dioxid, sztearinsav, talkum. filmbevonat: hipromellóz, makrogol, titán- dioxid (E 171).   Milyen a Rubophen Cold filmtabletta külleme és mit tartalmaz a csomagolás? A Rubophen Cold majdnem fehér vagy sárgás színű, hosszúkás, mindkét oldalán domború filmtabletta.   12 db vagy 24 db filmtabletta átlátszó PVC/PVDC/Al vagy átlátszó PVC/Aclar/Al buborékcsomagolásban és dobozban. Nem feltétlenül mindegyik kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.   A forgalomba hozatali engedély jogosultja és a gyártó A forgalomba hozatali engedély jogosultja: SANOFI-AVENTIS Zrt. 1045 Budapest, Tó utca 1-5. Magyarország   Gyártó: Zentiva k.s. U Kabelovny 130, 102 37 Prága 10 Csehország   Ezt a gyógyszert az Európai Gazdasági Térség tagállamaiban az alábbi neveken engedélyezték:   Csehország:                                                 PARALEN GRIP chřipka a bolest Szlovákia:                                                    PARALEN GRIP chrípka a bolest’ Lengyelország/Bulgária/Románia:                 Paralen Grip Magyarország:                                             Rubophen Cold Románia:                                                     Antinevralgic Sinus Szlovénia/Lettország/Litvánia/Észtország:      Paralen   OGYI-T-22200/01        12 db                     PVC/PVDC/Al buborékcsomagolás OGYI-T-22200/02        24 db                     PVC/PVDC/Al buborékcsomagolás OGYI-T-22200/03        12 db                     PVC/Aclar/Al buborékcsomagolás OGYI-T-22200/04        24 db                     PVC/Aclar/Al buborékcsomagolás             A betegtájékoztató legutóbbi felülvizsgálatának dátuma: 2016. szeptember

Betegtájékoztató

Betegtájékoztató: Információk a beteg számára

 

Rubophen Cold filmtabletta

paracetamol/koffein/fenilefrin-hidroklorid

 

Mielőtt elkezdi szedni ezt a gyógyszert, olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mert az Ön számára fontos információkat tartalmaz.

Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje.

  • Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet.
  • További információkért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez.

 

A betegtájékoztató tartalma:

  1. Milyen típusú gyógyszer a Rubophen Cold filmtabletta és milyen betegségek esetén alkalmazható?
  2. Tudnivalók a Rubophen Cold filmtabletta szedése előtt

3.       Hogyan kell alkalmazni a Rubophen Cold filmtablettát?

4.       Lehetséges mellékhatások

5        Hogyan kell a Rubophen Cold filmtablettát tárolni?

6.       A csomagolás tartalma és egyéb információk

 

 

1.       Milyen típusú gyógyszer a Rubophen Cold filmtabletta és milyen betegségek esetén alkalmazható?

 

A Rubophen Cold filmtabletta az influenza és a megfázás tüneteinek enyhítésére használható, beleértve a lázat, fejfájást, hidegrázást, az orr és az orrmelléküregek dugulását, fájdalmát, torokfájást, izom- és ízületi fájdalmakat.

A gyógyszer három hatóanyag kombinációját tartalmazza. A paracetamol fájdalom- és lázcsillapító hatású, a fenilefrin szabaddá teszi az eldugult orrot és orrmelléküregeket, a koffein felgyorsítja a paracetamol fájdalomcsillapító hatását és segít a levertség és álmosság leküzdésében.

 

A készítmény felnőttek és 12 éves kor feletti serdülők esetében alkalmazható.

 

2.       Tudnivalók a Rubophen Cold filmtabletta szedése előtt

 

Ne szedje a Rubophen Cold filmtablettát:

  • ha allergiás a paracetamolra, koffeinre, fenilefrinre, vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére
  • ha a vérnyomása magas vagy súlyos szívbetegségben szenved
  • ha cukorbetegségben szenved
  • ha súlyos májbetegsége van
  • ha pajzsmirigy-túlműködése van
  • ha zárt zugú glaukómája van
  • vizelet-elakadás (vizeletretenció, vizeletürítési képesség hiánya) esetén
  • ha mellékvese-daganata van (feokromocitóma)
  • ha egyéb gyógyszeres kezelés alatt áll:
  • depresszió miatt MAO (monoamin-oxidáz)-gátló szedése egyidejűleg vagy a megelőző két héten belül (lásd alább az „Egyéb gyógyszerek és a Rubophen Cold filmtabletta” részt)
  • más szimpatomimetikus gyógyszerek szedése, beleértve a szájon át vagy lokálisan alkalmazott gyógyszereket (orr-, fül- és szemcseppek)

 

Ha bizonytalan abban, hogy a fenti állpotok küzül bármelyik igaz Önre, forduljon kezelőorvosához.

 

Figyelmeztetések és óvintézkedések

A Rubophen Cold filmtabletta alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével, ha

  • máj- vagy vesekárosodása van
  • ún. hemolitikus anémiában szenved
  • érzékeny az acetilszalicilsavra és/vagy egyéb nem-szteroid gyulladáscsökkentőkre
  • kezelőorvosa tájékoztatta arról, hogy vérképe alacsony granulocitaszámot mutat
  • rendszeresen fogyaszt alkoholt
  • prosztata-megnagyobbodása van
  • Raynaud-szindrómában szenved (a vérkeringési problémák miatt elfehéredik, hideggé válik a bőre)
  • asztmás
  • ún. glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz enzimhiányban szenved
  • bármilyen egyéb gyógyszert szed

 

A Rubophen Cold filmtabletta az orrdugulással járó láz és fájdalom kezelésére szolgál. Amennyiben Önnél a láz és fájdalom orrdugulás nélkül jelentkezik, egyetlen hatóanyagot tartalmazó készítmény alkalmazása javasolt (mint pl. kizárólag paracetamol a fájdalom és láz csillapítására, illetve az orrdugulás csökkentésére egyéb légzéskönnyítő szerek).

Ne alkalmazza a Rubophen Cold filmtablettát egyéb paracetamol-tartalmú, vagy a megfázás és influenza kezelésére, vagy légzéskönnyítésre szolgáló más készítményekkel együtt anélkül, hogy beszélne kezelőorvosával.

Az előírtnál nagyobb adagokban történő alkalmazása súlyos májkárosodás kialakulásának kockázatával járhat.

 

Gyermekek

A Rubophen Cold filmtabletta 12 éven aluli gyermekek számára nem adható.

 

Egyéb gyógyszerek és a Rubophen Cold filmtabletta

Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy a nemrégiben szedett, valamint szedni tervezett egyéb gyógyszereiről.

 

Ne alkalmazza a Rubophen Cold filmtablettát, ha az alábbi gyógyszereket szedi:

  • más paracetamol-tartalmú gyógyszerek
  • megfázás és influenza kezelésére szolgáló készítmények
  • orrdugulást csökkentő készítmények
  • ha depresszióellenes szereket szed vagy szedett 2 héten belül, mint pl. a monoamin-oxidáz‑gátló gyógyszerek csoportjába tartozó moklobemid, vagy triciklusos antidepresszánsokat, mint pl. az amitriptilin, nortriptilin, dozulepin, imipramin, klomipramin (lásd fent a ”Ne szedje a Rubophen Cold filmtablettát” pontot)
  • szimpatomimetikus gyógyszerek (lásd fent a 2. pontot)

 

Mielőtt elkezdi szedni a Rubophen Cold filmtablettát, feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét, ha a következő gyógyszereket szedi:

  • hányinger, hányás kezelésére szolgáló gyógyszerek (metoklopramid vagy domperidon)
  • kolesztiramin (vérzsírszint-csökkentő szer)
  • véralvadásgátló gyógyszerek (warfarin vagy egyéb hatóanyagok, amelyek csökkentik a K‑vitamin hatását)
  • különféle szívbetegségek kezelésére szolgáló gyógyszerek (értágítók, béta-blokkolók, digoxin)
  • epilepszia kezelésére szolgáló gyógyszerek (glutetimid, fenobarbitál, fenitoin, karbamazepin, topiramát vagy lamotrigin)
  • tuberkulózis kezelésére szolgáló gyógyszerek (rifampicin vagy izoniazid)
  • egyes antibiotikumok (flukloxacillin)
  • zidovudin (AIDS és HIV-fertőzés kezelésére)
  • migrén kezelésére szolgáló gyógyszerek (ergotamin és metilszergid)
  • acetilszalicilsav és más nem-szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszer
  • depresszió kezelésére használt gyógyszerek (monoaminooxidáz-gátlók, pl. a moklobemid, és triciklusos antidepresszánsok, pl. az amitriptilin, nortriptilin, dozulepin, imipramin, klomipramin)
  • nyugtató- és altatatószerek (barbiturátok)
  • orbáncfű (depresszió, alvászavarok kezelésére használt gyógynövény)
  • terhesség megelőzésére szájon át szedhető fogamzásgátló szer

 

A Rubophen Cold filmtabletta egyidejű bevétele étellel, itallal és alkohollal

A készítmény szedése alatt ne fogyasszon alkoholt. Egyidejű alkoholfogyasztás májkárosodáshoz vezethet. A Rubophen Cold filmtabletta szedése alatt kerülje a koffein-tartalmú gyógyszerek, ételek és italok egyidejű fogyasztását. A túlzott koffeinbevitel nyugtalanságot, álmatlanságot, szapora szívverést okozhat.

 

Terhesség és szoptatás

Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével. A Rubophen Cold filmtabletta alkalmazása terhesség és szoptatás ideje alatt nem javasolt.

 

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre

Az arra érzékeny egyénekben a Rubophen Cold filmtabletta szédülést okozhat, így a fokozott figyelmet igénylő tevékenységek végzését hátrányosan befolyásolhatja. Ebben az esetben a ne vezessen gépjárművet és ne kezeljen gépeket!

 

A Rubophen Cold filmtabletta nátriumot tartalmaz

Ez a gyógyszer kevesebb mint 1 mmol (23 mg) nátriumot tartalmaz tablettánként, azaz gyakorlatilag „nátriummentes”.

 

3.       Hogyan kell alkalmazni a Rubophen Cold filmtablettát?

 

A gyógyszert mindig kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

 

A Rubophen Cold filmtabletta életkor és testtömeg szerint megállapított egyszeri maximális napi adagolását a következő táblázat tartalmazza. Az ajánlott adagot ne lépje túl.

 

Életkor

Testtömeg

Egyszeri adag

Maximális napi adag

Két adag bevétele között minimálisan tartandó idő

12 év feletti serdülők

33-43 kg

1 tabletta

4 tabletta

6 óra

Felnőttek és serdülők

43-65 kg

1 tabletta

6 tabletta

4 óra

65 kg fölött

1-2 tabletta

8 tabletta

4 óra

 

Máj- vagy vesebetegségben szenvedő betegek

A gyógyszer szedése előtt kérdezze meg kezelőorvosát az adagolást illetően. Az Ön egészségi állapota szerint kezelőorvosa kisebb adagot vagy 4 óránál hosszabb időt javasolhat az egyes adagok bevétele között.

 

Orvosi javaslat nélkül ne szedje a gyógyszert 7 napnál tovább.

Ha tünetei 3 nap múlva sem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak, forduljon kezelőorvosához a további alkalmazást illetően.

 

Ha az előírtnál több Rubophen Cold filmtablettát vett be

Azonnal orvoshoz kell fordulni túladagolás esetén, vagy ha egy gyermek a készítményt véletlenül elfogyasztotta. Még akkor is fel kell keresni az orvost, ha a beteg jól érzi magát, mivel fennáll a később bekövetkező súlyos májkárosodás veszélye.

 

Ha elfelejtette bevenni a Rubophen Cold filmtablettát

Ha elfelejtett bevenni egy adagot, vegye be a következő adagot, amint eszébe jut. Ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására.

 

Ha bármilyen további kérdése van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

 

 

4.       Lehetséges mellékhatások

 

Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

 

Hagyja abba a készítmény szedését és azonnal forduljon orvoshoz, amennyiben a következő, nagyon ritka mellékhatások jelentkeznek Önnél:

  • súlyos allergiás reakció, amely megnehezíti a lélegzetvételt, szédülést, csalánkiütést okoz, és sokkot válthat ki
  • súlyos allergiás reakció, amely az arc (szemek és az ajkak), a torok duzzanatával jár és hasi görcsöket okoz (angioödéma)
  • súlyos bőrkiütések, amelyek a szájüreg, garat, orr, a nemi szervek kifekélyesedésével járhatnak, és kötőhártyagyulladást okozhatnak (a szem bevörösödik és duzzadt lesz). Ezeket a súlyos bőrreakciókat gyakran láz, fejfájás, az egész testre kiterjedő fájdalom (influenzaszerű tünetek) előzi meg. A kiütés a későbbiekben a bőr felhólyagosodását és hámlását okozhatja az egész testfelületen: toxikus epidermális nekrolízis (TEN), Stevens–Johnson-tünetegyüttes (SJS), akut generalizált exantémás pusztulózis (AGEP), fix gyógyszerkiütés.

 

Az alábbiakban felsorolt mellékhatásokat az előfordulási gyakoriságukkal együtt adjuk meg.

 

Gyakori mellékhatások (10-ből legfeljebb 1 beteget érinthet):

  • Fejfájás, szédülés, álmatlanság, idegesség, szorongás, ingerlékenység, nyugtalanság, izgatottság.

 

Ritka mellékhatások (1000-ből legfeljebb 1 beteget érinthet):

  • Hányinger.

 

Nagyon ritka mellékhatások (10 000-ből legfeljebb 1 beteget érinthet):

  • Vérképzőszervi rendellenességek (vérkép változása, pl. a fehérvérsejtek vagy a vérlemezkék számának csökkenése. Vérképzőszervi rendellenességre utalnak a fájdalommentes, kerek és bíborszínű foltok néha nagyobb csoportosulásban történő jelentkezése a bőrön, fogínyvérzés, orrvérzés vagy kisebb sérülésre kialakuló véraláfutások, fertőzésre való hajlam felerősödése, fáradtság, fejfájás).
  • A bőr túlérzékenységi reakciói: bőrkiütések, a bőr alatti szövetek hirtelen duzzanata.
  • Légzési nehézség, zihálás.
  • Máj- és veserendellenességek.
  • Nagyon szapora, egyenetlen szívverés, a vérnyomás emelkedése (ami valószínűleg a lelassult szívveréssel hozható összefüggésbe).
  • Hányás, hasmenés.

 

Nem ismert gyakoriságú mellékhatások (a gyakoriság a rendelkezésre álló adatok alapján nem állapítható meg):

  • Szúró érzés és fájdalom a szemben, homályos látás, fényérzékenység, akut zárt zugú glaukóma (hirtelen kialakuló homályos látás, erős szem- vagy arcfájdalom, és az ún. halo jelenség kialakulása, a fényforrások körül látható fényudvar vagy visszatükröződések észlelése).  
  • A szívritmus megváltozása (felgyorsult, vagy szabálytalan szívverés).
  • Májgyulladás (hasi fájdalom, étvágytalanság, hányinger vagy hányás előfordulhat), amely akut májelégtelenséghez vezethet.

 

Mellékhatások bejelentése

Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetőségeken keresztül.

A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.

 

 

5.       Hogyan kell a Rubophen Cold filmtablettát tárolni?

 

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

 

Legfeljebb 25 °C-on tárolandó.

A fénytől való védelem érdekében az eredeti csomagolásban tárolandó.

 

A dobozon és a buborékcsomagoláson feltüntetett lejárati idő (Felhasználható/Felh.:) után ne szedje ezt a gyógyszert.

A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik.

 

Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.

 

 

6.       A csomagolás tartalma és egyéb információk

 

Mit tartalmaz a Rubophen Cold filmtabletta?

  • A készítmény hatóanyagai: Egy filmtabletta 500 mg paracetamolt, 25 mg koffeint és 5 mg fenilefrin-hidrokloridot tartalmaz.
  • Egyéb összetevők:

tablettamag: povidon K-25, nátrium-lauril-szulfát, mikrokristályos cellulóz, kukoricakeményítő, hidegen duzzadó kukoricakeményítő, vízmentes kolloid szilícium-dioxid, sztearinsav, talkum.

filmbevonat: hipromellóz, makrogol, titán- dioxid (E 171).

 

Milyen a Rubophen Cold filmtabletta külleme és mit tartalmaz a csomagolás?

A Rubophen Cold majdnem fehér vagy sárgás színű, hosszúkás, mindkét oldalán domború filmtabletta.

 

12 db vagy 24 db filmtabletta átlátszó PVC/PVDC/Al vagy átlátszó PVC/Aclar/Al buborékcsomagolásban és dobozban.

Nem feltétlenül mindegyik kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.

 

A forgalomba hozatali engedély jogosultja és a gyártó

A forgalomba hozatali engedély jogosultja:

SANOFI-AVENTIS Zrt.

1045 Budapest, Tó utca 1-5.

Magyarország

 

Gyártó:

Zentiva k.s.

U Kabelovny 130, 102 37 Prága 10

Csehország

 

Ezt a gyógyszert az Európai Gazdasági Térség tagállamaiban az alábbi neveken engedélyezték:

 

Csehország:                                                PARALEN GRIP chřipka a bolest

Szlovákia:                                                   Paralen Grip chrípka a bolest’

Románia:                                                    Antinevralgic Sinus

Magyarország:                                            Rubophen Cold

Románia:                                                    Antinevralgic Sinus

Szlovénia:                                                   Paralen

 

OGYI-T-22200/01        12 db                PVC/PVDC/Al buborékcsomagolás

OGYI-T-22200/02        24 db                PVC/PVDC/Al buborékcsomagolás

OGYI-T-22200/03        12 db                PVC/Aclar/Al buborékcsomagolás

OGYI-T-22200/04        24 db                PVC/Aclar/Al buborékcsomagolás

 

A betegtájékoztató legutóbbi felülvizsgálatának dátuma: 2019. október.

Keresés