Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Menü

Rubophen ThermoPlus por belsőleges oldathoz 10x

Ár:
3.123 Ft
2.498 Ft
Kedvezmény: 20%
Átlagos értékelés: Nem értékelt
Egységár: 249,80 Ft/db
Menny.:db

Termékleírás

A Rubophen ThermoPlus hatékony segítséget nyújt a megfázás és influenza tüneteinek – mint például torokfájás, fejfájás, orrdugulás és láz- kezelésében és emellett enyhíti a hurutos köhögést is. Kellemes citrom-mentol ízben kapható. Vény nélkül kapható, paracetamol tartalmú, kombinált készítmény.

Forgalmazó adatai: SANOFI-AVENTIS Zrt. – 1045 Budapest, Tó utca 1-5. Telefon: (+36 1) 505 0050 – Fax: (+36 1) 505 0060 Gyógyszerinformációs szolgálat: (+36 1) 505 0055 – Web: www.sanofi.hu, www.rubophen.hu

Betegtájékoztató

Betegtájékoztató: Információk a felhasználó számára

 

Rubophen ThermoPlus por belsőleges oldathoz

 

paracetamol, gvajfenezin, fenilefrin-hidroklorid

 

Mielőtt elkezdi szedni ezt a gyógyszert, olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mert az Ön számára fontos információkat tartalmaz.

Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően alkalmazza.

  • Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet.
  • További információkért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez.
  • Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármely lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. Lásd 4. pont.
  • Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei 5 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.

 

A betegtájékoztató tartalma:

 

  1. Milyen típusú gyógyszer a Rubophen ThermoPlus por belsőleges oldathoz (a továbbiakban: Rubophen ThermoPlus) és milyen betegségek esetén alkalmazható?
  2. Tudnivalók a Rubophen ThermoPlus szedése előtt

3.       Hogyan kell szedni a Rubophen ThermoPlus-t?

4.       Lehetséges mellékhatások

5.       Hogyan kell a Rubophen ThermoPlus-t tárolni?

6.       A csomagolás tartalma és egyéb információk

 

 

  1. Milyen típusú gyógyszer a Rubophen ThermoPlus és milyen betegségek esetén alkalmazható?

 

A tartalma:

  • Paracetamol: egy fájdalomcsillapító (analgetikum), amely segít testhőmérséklet csökkentésében, láz esetén.
  • Gvajfenezin: egy köptető, amely segít a köpet fellazításában.
  • Fenilefrin: dekongesztáns, amely segít az orrüreg duzzadásának csökkentésében, ezzel elősegítve a könnyebb lélegzést.

 

Ezt a készítményt a megfázás és az influenza tüneteinek rövid távú kezelésére, fejfájás és egyéb fájdalmak, orrdugulás és torokfájás, hidegrázás és láz enyhítésére, valamint a hurutos köhögés enyhítésére alkalmazzák.

 

Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei 5 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak

 

 

  1. Tudnivalók a Rubophen ThermoPlus szedése előtt

 

Ne szedje a Rubophen ThermoPlus-t:

  • ha allergiás a paracetamolra, a gvajfenezinre, a fenilefrinre vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére
  • ha terhes vagy szoptat
  • ha máj- vagy vesebetegsége van, vagy alkoholos májbetegségben szenved
  • ha súlyos szívbetegsége, vagy szív- érrendszeri betegsége, vagy vér-problémái vannak, ilyen például az anémia (alacsony vörösvértestszám)
  • ha magas a vérnyomása (hipertónia)
  • ha pajzsmirigy túlműködése van
  • ha cukorbetegsége van
  • ha feokromocitómája van (mellékvesevelő-daganat)
  • ha glaukómája van, beleértve a zárt zugú zöldhályogot is
  • ha vizeletürítési problémái vannak
  • ha monoamin-oxidáz-gátló (MAO-gátló) nevű antidepresszáns gyógyszert szed, vagy az utolsó 14 napban ilyet szedett – ilyen gyógyszer például a fenelzin és az izokarboxazid
  • ha triciklusos antidepresszánsokat szed
  • ha béta-blokkolókat szed
  • ha más paracetamol-tartalmú készítményeket szed
  • ha éppen más orrcseppet vagy stimulánst alkalmaz (ilyen például az efedrin, az amfetaminok és a xilometazolin)
  • ha köhögéscsillapító gyógyszereket szed.

 

Figyelmeztetések és óvintézkedések

 

A Rubophen ThermoPlus szedése előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével:

  • ha nagyon köhög, vagy asztmás. Beszéljen kezelőorvosával, ha a köhögés több mint 5 napja fennáll, vagy visszatér, vagy ha a köhögést láz, bőrkiütés vagy tartós fejfájás kíséri.
  • ha keringési problémái vannak, ilyen például a Raynaud jelenség nevű állapot, amely a kéz- és lábujjakban levő gyenge keringés eredménye
  • ha anginája van
  • ha prosztata megnagyobbodása van, mivel ez vizeletürítési problémákat okozhat
  • ha súlyos gyomor- vagy bélpanaszai vannak
  • ha érzékeny bizonyos cukrokra
  • ha fenilketonúriában - ami egy ritka, örökletes metabolikus rendellenesség - szenved.

 

Gyermekek

A készítmény 12 évesnél fiatalabb gyermekeknek nem adható.

 

Egyéb gyógyszerek és a Rubophen ThermoPlus

Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamint szedni tervezett egyéb gyógyszereiről, beleértve a vény nélkül kapható gyógyszereket is.

 

A Rubophen ThermoPlus hatással lehet bizonyos gyógyszerekre:

  • a magas koleszterinszint kezelésére szolgáló gyógyszerek, amelyek csökkentik a zsír mennyiségét a vérben, ilyen gyógyszer a kolesztiramin
  • hányinger vagy hányás kezelésére szolgáló gyógyszereket szed, mint például a metoklopramid vagy a domperidon
  • antikoaguláns nevű gyógyszerek, amelyeket vérhígításra használnak, ilyen például a warfarin vagy más kumarinok - alkalmanként beszedhet paracetamolt, de meg kell beszélni kezelőorvosával, ha rendszeresen szednie kell
  • barbiturátok (epilepszia kezelésére vagy altatószernek), mint például a fenobarbitálok
  • triciklusos antidepresszánsok, azaz például imipramin, amitriptilin
  • szív- vagy keringési problémák kezelésére, vagy a vérnyomás csökkentésére szolgáló gyógyszerek (például digoxin, guanetidin, reszerpin, metildopa)
  • béta-blokkolók (például atenolol) vagy értágítók (például hidralazin)
  • acetilszalicilsav vagy más nem-szteroid gyulladáscsökkentő szerek
  • migrén kezelésére szolgáló gyógyszerek (például ergotamin és metilszergid)
  • zidovudin, mivel ez vérproblémákat okozhat (alacsony fehérvérsejtszám)
  • nyugtatóként használt fenotiazinok (például klórpromazin, periciazin és flufenazin)
  • ha vérét vagy vizeletét laboratóriumi vizsgálatokkal tesztelik, mivel ez a gyógyszer befolyásolhatja az eredményeket
  • ha általános érzéstelenítést fog kapni, mivel ez a szívritmus változását okozhatja

 

Egyéb fontos információk

  • 5 napnál hosszabb ideig ne szedje a készítményt, kivéve, ha kezelőorvosa tanácsolja.
  • Ezt a gyógyszert csak akkor szedje, ha az összes, alábbi tünetek megjelentek Önnél: fájdalom és/vagy láz, orrdugulás és hurutos köhögés.
  • Olyan gyógyszereket használjon, amelyek csak az éppen meglevő tüneteit kezeli.
  • Ne szedje más influenza, megfázás vagy orrdugulás elleni szerekkel.

 

A Rubophen ThermoPlus egyidejű bevétele étellel, itallal és alkohollal

Ne igyon alkoholt, miközben ezt a gyógyszert alkalmazza.

 

Termékenység, terhesség és szoptatás

Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

A készítmény terhesség és szoptatás alatt nem alkalmazható.

 

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre

Ez a készítmény szédülést okozhat. Ha ez jelentkezik Önnél, ne vezessen gépjárművet vagy ne kezeljen gépeket.

 

A Rubophen ThermoPlus szacharózt, aszpartámot és nátriumot tartalmaz.

  • A Rubophen ThermoPlus tasakonként 2,1 g szacharózt (cukrot) tartalmaz.

Amennyiben kezelőorvosa korábban már figyelmeztette Önt, hogy bizonyos cukrokra érzékeny, keresse fel orvosát, mielőtt elkezdi szedni ezt a gyógyszert. Ezt a cukorbetegeknek figyelembe kell venni.

 

  • A Rubophen ThermoPlus aszpartámot (E951) - ami egy fenilalanin-forrás - tartalmaz. A készítmény lebomlásakor fenilalanin képződik, ezért alkalmazása fenilketonuriában szenvedő betegek esetében ártalmas lehet.

 

  • A Rubophen ThermoPlus tasakonként 129 mg nátriumot tartalmaz. Kontrollált nátrium diétán levő betegeknél ezt figyelembe kell venni.

 

 

  1. Hogyan kell szedni a Rubophen ThermoPlus-t?

 

Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

 

1 tasak tartalmát öntse egy átlagos bögrébe. A bögrét töltse karimáig körülbelül 250 ml forró, de nem forrásban levő vízzel. Addig kevergesse, amíg a por feloldódik, majd hagyja, hogy iható hőmérsékletre hűljön. Másfél órán belül igya meg az oldatot.

 

A készítmény ajánlott adagja

Felnőttek, idősek és 12 éves és annál idősebb gyermekek

Négyóránként egy tasak, ha szükséges. Egy 24 órás periódus alatt ne alkalmazzon 4 tasaknyinál (4 dózis) többet.

 

A készítményt 12 évesnél fiatalabb gyermekek nem kaphatják.

 

Ha az előírtnál több Rubophen ThermoPlus-t vett be

Paracetamolt tartalmaz. Túladagolás esetén azonnal orvosi segítséget kell kérni, még akkor is, ha jól érzi magát, mivel fennáll a késleltetett, súlyos májkárosodás veszélye. Menjen a legközelebbi kórház sürgősségi osztályára. Vigye magával gyógyszerét és ezt a betegtájékoztatót.

 

Ha elfelejtette bevenni a Rubophen ThermoPlus-t

A megadott mennyiségnél többet nem szabad bevenni. Ha a tünetei több mint 5 napig fennállnak, vagy ha romlik az állapota, tanácsot kell kérni orvostól vagy gyógyszerésztől.

 

Ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására.

 

Ha bármilyen további kérdése van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

 

 

4.       Lehetséges mellékhatások

 

Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

 

Súlyos mellékhatások

 

Nagyon ritka (10 000-ből legfeljebb 1 beteget érinthet):

  • allergiás reakciók, amelyek súlyosak lehetnek, például bőrkiütés, légzési nehézségek, bőrhámlás, viszketés, duzzadt, vörös bőrfelületek megjelenése, amit néhány esetben légszomj vagy a száj, az ajkak, a nyelv, a torok vagy az arc duzzanata kísér.

Súlyos bőrreakciók nagyon ritka eseteit jelentették.

  • a vérkép változása miatt fokozottabb hajlam a vérzések, véraláfutások, láz és fertőzések, mint pl. torokfájás és fekélyek kialakulására

 

Egyéb mellékhatások

 

Gyakori (10-ből legfeljebb 1 beteget érinthet):

  • alvási nehézségek (álmatlanság, inszomnia)
  • hasmenés, hányás
  • idegesség, remegés, ingerlékenység, nyugtalanság vagy izgatottság 
  • vérnyomás-növekedés fejfájással, szédüléssel, hányással, szabálytalan szívverés (szívdobogás‑érzés, palpitáció)

 

Ritka mellékhatások (1000-ből legfeljebb 1 beteget érinthet):

  • hasi fájdalom vagy diszkomfort-érzés
  • májproblémák
  • gyorsabb vagy lassabb szívverés
  • szemészeti problémák
  • vizelet-ürítési problémák

 

Mellékhatások bejelentése

Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetőségeken keresztül.

A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.

 

 

5.       Hogyan kell a Rubophen ThermoPlus-t tárolni?

 

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

 

A dobozon és a tasakon feltüntetett lejárati idő után ne szedje a gyógyszert. A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik.

 

Legfeljebb 30°C-on tárolandó.

 

Semmilyen gyógyszert nem dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.

 

 

6.       A csomagolás tartalma és egyéb információk

 

Mit tartalmaz a Rubophen ThermoPlus?

  • A készítmény hatóanyagai: 500 mg paracetamol, 200 mg gvajfenezin és 10 mg fenilefrin‑hidroklorid.
  • Egyéb összetevők:

szacharóz, citromsav (E330), borkősav (E334), nátrium-ciklamát (E952), nátrium-citrát (E331), aceszulfám-kálium (E950), aszpartám (E951), porított mentol aroma, citrom aroma, citromlé aroma, kinolinsárga (E104).

 

Milyen a Rubophen ThermoPlus külleme és mit tartalmaz a csomagolás?

A készítmény csaknem fehér, jellegzetes citrus/mentol illatú por egyedi tasakokba csomagolva, a tasak töltőtömege 4,4 g.

Kiszerelés: 5, 6 vagy 10 tasak dobozban.

Nem feltétlenül mindegyik kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.

 

A forgalomba hozatali engedély jogosultja és a gyártó

 

Forgalomba hozatali engedély jogosultja:

sanofi-aventis Zrt.

1045 Budapest Tó u. 1-5

Magyarország

 

Gyártó:

Wrafton Laboratories Limited

Braunton, Devon EX33 2DL

Egyesült Királyság

 

Omega Pharma International NV

Venecoweg 26, Nazareth, 9810

Belgium

 

 

Ezt a gyógyszert az Európai Gazdasági Térség tagállamaiban az alábbi neveken engedélyezték:

Magyarország            Rubophen ThermoPlus por belsőleges oldathoz

Olaszország               Bronchenolo Tosse, Influenza e Raffreddore

Lengyelország            Coldrex Complex Grip

Egyesült Királyság     Perrigo Paracetamol/Guaifenesin/Phenylephrine Hydrochloride 500mg/200mg/10mg powder for oral solution

 

OGYI-T-22329/01          10x    LDPE/Al/LDPE/papír (külső réteg) tasak

OGYI-T-22329/02          10x    Surlyn/Al/LDPE/papír (külső réteg) tasak

OGYI-T-22329/03          6x      LDPE/Al/LDPE/papír (külső réteg) tasak

OGYI-T-22329/04          6x      Surlyn/Al/LDPE/papír (külső réteg) tasak

 

A betegtájékoztató legutóbbi felülvizsgálatának dátuma: 2020 április

Keresés