Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Menü

SymptoMed Wick Citrom ízű por belsőleges oldathoz 10x

Ár:
2.873 Ft
1.899 Ft
Kedvezmény: 34%
Az akció időtartama:
- 2020. 11. 01.
Átlagos értékelés: Nem értékelt
Egységár: 189,90 Ft/db
Menny.:db

Termékleírás

A SymptoMed Wick lázcsillapító hatású forró italpor, amely a megfázás és az influenza 5 tünetére nyújt hatékony megoldást. Csillapítja a lázat, a fejfájást, az általános fájdalmat, az orrdugulást és a torokfájást. A SymptoMed Wick citrom ízű forró ital gondoskodik arról, hogy a nap egyetlen pillanatát se veszítse el a megfázás miatt. Hatékony lázcsillapító egy bögre forró italban. Vény nélkül kapható gyógyszer. 

ADAGOLÁS: Ezt a gyógyszert mindig a kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

Az ajánlott adag:

Felnőttek: Szükség szerint 4-6 óránként 1 tasak.

Serdülők (16 éves korú és idősebb gyermekek): Szükség szerint 6 óránként 1 tasak.

24 órán belül 4 tasaknál többet nem szabad elfogyasztani.

Az ajánlott adagot nem szabad túllépni!

Gyermekek és serdülők:

16 éves kor alatti gyermekeknek kizárólag orvosi utasításra adható.

Az alkalmazás módja:

A készítmény vízben feloldandó por, amelyet forró ital formájában kell bevenni.

Egy tasak tartalmát öntse egy normál méretű bögrébe. Töltse fel forró, de már nem forrásban  lévő vízzel (kb. 250 ml). Hagyja lehűlni iható hőmérsékletre.

A kezelés időtartama:

Ha tünetei több mint 5 napig fennmaradnak vagy rosszabbodnak, forduljon orvosához.

Ha bármilyen további kérdése van a készítmény alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét.

Betegtájékoztató

Betegtájékoztató: Információk a felhasználó számára
 
WICK Cold and Flu Max Citrom ízű por belsőleges oldathoz
1000 mg paracetamol, 12,2 mg fenilefrin-hidroklorid
 
 
Mielőtt szedni kezdi ezt a gyógyszert olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mert az Ön számára fontos információkat tartalmaz.
Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje.
- Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet.
- További információkért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez.
- Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármely lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. Lásd 4. pont.
- Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei 5 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.
 
A betegtájékoztató tartalma: 
1. Milyen típusú gyógyszer a WICK Cold and Flu Max Citrom ízű por és milyen betegségek esetén alkalmazható?
2. Tudnivalók a WICK Cold and Flu Max Citrom ízű por szedése előtt
3. Hogyan kell szedni a WICK Cold and Flu Max Citrom ízű port
4. Lehetséges mellékhatások
5. Hogyan kell az WICK Cold and Flu Max Citrom ízű port tárolni?
6. A csomagolás tartalma és egyéb információk
1. Milyen típusú gyógyszer a WICK Cold and Flu Max Citrom ízű por és milyen betegségek esetén alkalmazható?
A WICK Cold and Flu Max Citrom ízű por a megfázás, a meghűlés és az influenza tüneteinek – úgymint fejfájás, általános fájdalmak, torokfájás, orrdugulás – enyhítésére, és lázcsillapításra szolgál. Két hatóanyagot tartalmaz:
a paracetamol egy jól ismert fájdalomcsillapító, amely a lázat is csökkenti.
a fenilefrin-hidroklorid (orrdugulás elleni szer) csökkenti az orrjárat duzzanatát, így enyhíti az orrdugulást.
 
2. Tudnivalók a WICK Cold and Flu Max Citrom ízű por szedése előtt
Ne szedje a WICK Cold and Flu Max Citrom ízű por készítményt:
ha allergiás (túlérzékeny) a paracetamolra, a fenilefrinre vagy a WICK Cold and Flu Max Citrom ízű por egyéb összetevőjére (lásd 6. pont).
ha súlyos szívbetegségben szenved
ha magas a vérnyomása (esszenciális hipertónia)
ha súlyos májbetegségben szenved
ha vesebetegségben szenved vagy veseproblémái vannak
ha súlyos pajzsmirigy túlműködése van (hipertireózis)
ha zöldhályogban szenved (emelkedett  szembelsőnyomás) 
ha monoamin-oxidáz gátlót (MAOI-kat) szed vagy szedett az elmúlt két hétben 
ha egyéb orrdugulást enyhítő gyógyszereket szed meghűlés és influenza esetén 
 
Fontos: Paracetamolt tartalmaz. Ne szedje együtt más paracetamol tartalmú készítménnyel.
Túladagolás esetén azonnal orvoshoz kell fordulni, akkor is, ha jól érzi magát, a késleltetett, súlyos májkárosodás kockázata miatt.
 
Figyelmeztetések és óvintézkedések
A WICK Cold and Flu Max Citrom ízű por szedése előtt beszéljen kezelőorvosával, gyógyszerészével ha
problémája van a májműködésével 
pajzsmirigytúlműködése van (hipertireózis)
Ön férfi és prosztata megnagyobbodása van, mert ilyen esetben vizelési nehézségei súlyosbodhatnak
cukorbeteg vagy vérkeringési problémája van (ideértve a Raynaud-szindrómát) 
alultáplált (kórosan sovány) 
glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz hiányban (genetikai betegség) szenved
ha feokromocitómája van
ha acetilszalicilsav-érzékeny asztmája van, mivel Ön túlérzékeny a paracetamolra
terhes vagy szoptat
 
Gyermekek és serdülők
A WICK Cold and Flu Max Citrom ízű por nem adható 16 évesnél fiatalabb gyermekeknek.
 
Egyéb gyógyszerek és a WICK Cold and Flu Max Citrom ízű por
Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamint szedni tervezett egyéb gyógyszereiről.
A WICK Cold and Flu Max Citrom ízű por szedése előtt tájékoztassa orvosát vagy gyógyszerészét, ha az alábbiakat szedi:
paracetamolt vagy más orrdugulás elleni szert tartalmazó gyógyszer a meghűlés és influenza kezelésére
Ha ezeket szedi, akkor ne alkalmazza a WICK Cold and Flu Max Citrom ízű por készítményt.
monoamine-oxidáz gátlók (MAOI-k) a depresszió, illetve a Parkinson-kór kezelésére. Ne szedje a WICK Cold and Flu Max Citrom ízű por készítményt, ha az elmúlt 14 napban MAOI-ket szedett.
triciklusos antidepresszánsok a depresszió kezelésére, például amitriptilin vagy imipramin.
vérnyomáscsökkentő gyógyszerek, így például béta-blokkolók, valamint a szív működését javító, illetve a szabálytalan szívverést korrigáló gyógyszerek (digoxin, lanoxin, digitoxin)
hányinger- és hányáscsillapító gyógyszer (például metoklopramid vagy domperidon)
vérhígító gyógyszerek (véralvadásgátlók), mint például warfarin vagy egyéb kumarin-származékok
koleszterinszint csökkentők (például kolesztiramin)
nyugtatók (barbiturátok)
aszpirint tartalmazó készítmények
klóramfenikol (antibiotikum)
probenecid vagy AZT (zidovudin)
 
A WICK Cold and Flu Max Citrom ízű por egyidejű bevétele étellel és itallal
A készítményt nem szabad alkoholos italokkal bevenni.
Terhesség, szoptatás és termékenység
A WICK Cold and Flu Max Citrom ízű por alkalmazása nem javasolt terhesség és szoptatás idején. Mielőtt bármilyen gyógyszert elkezdene szedni, beszélje meg kezelőorvosával vagy gyógyszerészével. 
 
A WICK Cold and Flu Max Citrom ízű por tartalmaz:
Aszpartámot (E591), ami fenil-alanin forrás és a fenilketonúriás személyek számára káros lehet.
Szacharózt. Ha orvosa arról tájékoztatta, hogy az Ön bizonyos cukorféleségekre allergiás, kizárólag orvosa tanácsára vegyen be ebből a gyógyszerből. 
 
 
3. Hogyan kell szedni a WICK Cold and Flu Max Citrom ízű port
 
Ezt a gyógyszert mindig a kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. 
 
Az ajánlott adag:
Felnőttek: Szükség szerint 4-6 óránként 1 tasak.
Serdülők (16 éves korú és idősebb gyermekek): Szükség szerint 6 óránként 1 tasak.
24 órán belül 4 tasaknál többet nem szabad elfogyasztani.
 
Az ajánlott adagot nem szabad túllépni!
 
Gyermekek és serdülők:
16 éves kor alatti gyermekeknek, kizárólag orvosi utasításra adható.
 
Az alkalmazás módja:
A készítmény vízben feloldandó por, amelyet forró ital formájában kell bevenni.
Egy tasak tartalmát öntse egy normál méretű méretű bögrébe. Töltse fel forró, de már nem forrásban  lévő vízzel (kb. 250 ml). Hagyja lehűlni iható hőmérsékletre.
 
A kezelés időtartama:
Ha tünetei több mint 5 napig fennmaradnak vagy rosszabbodnak, forduljon orvosához.
 
Ha az előírtnál több WICK Cold and Flu Max Citrom ízű por készítményt vett be:
Azonnal kérjen orvosi segítséget, ha véletlenül az előírtnál többet vett be, akkor is, ha jól érzi magát, a késleltetett, súlyos májkárosodás kockázata miatt.
 
Ha bármilyen további kérdése van a készítmény alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét.
 
 
4. Lehetséges mellékhatások
Mint minden gyógyszer, így a WICK Cold and Flu Max Citrom ízű por is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek. Ha az alábbi mellékhatások bármelyikét észleli, vagy bármi egyéb szokatlan tünetet tapasztal, azonnal hagyja abba a gyógyszer szedését.
Nagyon gyakori: 10 -ből több, mint 1 beteget érinthet
Gyakori: 10 -ből legfeljebb 1 beteget érinthet
Nem gyakori: 100 -ból legfeljebb 1 beteget érinthet
Ritka: 1000 -ből legfeljebb 1 beteget érinthet
Nagyon ritka: 10 000 -ből legfeljebb 1 beteget érinthet
Nem ismert: A gyakoriság a rendelkezésre álló adatokból nem állapítható meg
Ritka esetekben a fenilefrin heves szívdobogást (palpitáció) válthat ki.
Ritkán fejfájással, hányással és heves szívdobogással járó magas vérnyomás is előfordulhat.
A fenilefrin ritkán alvászavart (álmatlanságot), idegességet, remegést, szorongást, nyugtalanságot, zavartságot, ingerlékenységet, fejfájást vagy szédülést is okozhat.
A fenilefrin gyakori mellékhatásai az étvágytalanság, hányinger, illetve hányás.
A paracetamollal összefüggésben bizonyos vérsejt rendellenességekről számoltak be, de ez nagyon ritka. Ha ez előfordul, akkor lehetséges tünetei a szokatlan véraláfutások vagy fertőzések, például torokfájás.
Allergiás reakciókat (például bőrkiütés vagy csalánkiütés) és nagyon ritka esetben súlyos bőrreakciókat jelentettek. Ritkán előfordulhat súlyos allergiás reakció (anafilaxiás sokk); asztmás légzés, illetve légzési nehézségek.
Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetőségeken keresztül.
A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.
5. Hogyan kell a WICK Cold and Flu Max Citrom ízű port tárolni?
A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!
Legfeljebb 25C-on tárolandó.
A tasakon vagy a dobozon feltüntetett lejárati idő után ne szedje a WICK Cold and Flu Max Citrom ízű por készítményt. A lejárati idő a megadott hónap utolsó napjára vonatkozik.
Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.
6. A csomagolás tartalma és egyéb információk
 
Mit tartalmaz a WICK Cold and Flu Max Citrom ízű por
- Hatóanyagai a paracetamol és a fenilefrin-hidroklorid. 1000 mg paracetamol és 12,2 mg fenilefrin-hidroklorid (10 mg fenilefrinnel egyenértékű) tasakonként.
- Egyéb összetevők: szacharóz, nátrium-citrát, citromsav, aszkorbinsav, aceszulfám-kálium (E950), aszpartám (E951), kinolin sárga (E104), citrom aromák (citromolaj, citrál, citronellol, linalool, citron, maltodextrin, szacharóz, módosított keményítő, gumiarábikum, butilezett hidroxianizol triacetin, tokoferol) citromlé (citrál, maltodextrin, módosított keményítő, szilícium-dioxid).
 
Milyen a WICK Cold and Flu Max Citrom ízű por készítmény külleme és mit tartalmaz a csomagolás
A WICK Cold and Flu Max Citrom ízű por: sárga por belsőleges oldathoz, laminált tasakokba és dobozba csomagolva. A készítmény 5 és 10 tasakot tartalmazó dobozban kerül forgalomba. 
 
Nem feltétlenül mindegyik kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.
A forgalomba hozatali engedély jogosultja
 
Wick Pharma, Zweigniederlassung der Procter & Gamble Hungary KKtGmbH, 
Sulzbacher Str. 40-50, D-65824 
Schwalbach am Taunus, Németország
Gyártó
Wrafton Laboratories Limited
Braunton, 
Devon, 
EX33 2DL Egyesült Királyság
vagy 
Procter & Gamble Manufacturing GmbH 
Procter & Gamble Strasse 1 
64521 Gross-Gerau, Hessen 
Németország
Ezt a gyógyszert az Európai Gazdasági Térség tagállamaiban az alábbi neveken engedélyezték
Bulgária ВИКС АНТИГРИП МАКС 1000 mg/12,2 mg прах за перорален разтвор
Csehország Vicks SymptoMed Forte citrón 1000 mg/12,2 mg prášek pro perorální roztok v sáčku
Észtország Dioppex
Írország Paracetamol 1000mg, Phenylephrine HCl 12.2mg Powder for Oral solution, lemon flavour
Litvánia Dioppex 1000mg/12,2mg milteliai geriamajam tirpalui
Lettország Dioppex 1000 mg/12.2 mg pulveris iekšķīgi lietojama šķīduma pagatavošanai
Nagy-Britannia Vicks Cold & Flu Max Strength Hot Drink Lemon
Románia Vicks AntiGrip Max 1000mg/12,2mg pulbere pentru soluţie orală
OGYI-T-21596/01 5x
OGYI-T-21596/02 10x
A betegtájékoztató legutóbbi felülvizsgálatának dátuma: 2020. április.

Keresés